• امروز : دوشنبه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Monday - 13 May - 2024

تازه های خبری

جاده پدافندی مهران تا قبل از اربعین ۱۴۰۳ به بهره برداری می رسد آیا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام قحط الرجال است ؟ / شنیده ها حاکی از این است که یک نفر با سابقه ۲ سال استخدام پیمانی قرار است به عنوان مهمترین معاونت دانشگاه که به نوعی قایم مقام رئیس دانشگاه می باشد، ابلاغ زده شود/ آیا معیار انتخاب مسئول بالاترین درجه علمی دانشگاه، صرفاً اصلاح طلب بودن است؟ با متصرفان اراضی ملی با قاطعیت و بدون اغماض برخورد می شود آقایان مسئول چه مصلحتی بالاتر از سلامت مردم است، لطفا بیماران را آواره شهرها نکنید ! خطاب به مسئولین استان؛ به حاشیه دلالان در پایانه مرزی مهران پایان دهید /امنیت جانی و شغلی رانندگان پایانه مرزی مهران در خطر است /چرا مراجع امنیتی در جمع آوری چند دلال عاجزند؟ ۳۶.۵ درصد از کارکنان استان را بانوان در نظام اداری استان تشکیل می‌دهند آیا شهردار غیر بومی ، کشتی به گل نشسته شهرداری دهلران را در مسیر قرار می دهد ! “از” بکارگیری نیروهای غیربومی ذی نفوذ” تا” سرگردانی قبول شدگان آزمون ان جی ال دهلران

3

انتصاب یا انتساب ؟/ وقتی حسابدار معاون بهداشتی شهرستان می شود

  • کد خبر : 2947
  • 01 اردیبهشت 1402 - 11:29
انتصاب یا انتساب ؟/ وقتی حسابدار معاون بهداشتی شهرستان می شود
هرچند به ریشه فشارها بر این اتفاق کاملا غیر تخصصی واقف هستیم، اما مسولین دانشگاه باید حداقل به درجه اهمیت جایگاه بهداشت در شهرستان مهمی همچون مهران آگاهی داشتند تا بخاطر سلامت مردم این شهرستان و جمعیت سیالی که سالیانه عازم آن می‌شود، زیر بار فشار بیرونی برای این انتصاب سیاسی نمی رفتند!

هرچند به ریشه فشارها بر این اتفاق کاملا غیر تخصصی واقف هستیم، اما مسولین دانشگاه باید حداقل به درجه اهمیت جایگاه بهداشت در شهرستان مهمی همچون مهران آگاهی داشتند تا بخاطر سلامت مردم این شهرستان و جمعیت سیالی که سالیانه عازم آن می‌شود، زیر بار فشار بیرونی برای این انتصاب سیاسی نمی رفتند!

هاوار زاگرس:: موضوع انتصابات فله ای، غیرتخصصی و سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی یکی از چالشی ترین مسائل در حوزه انتصابات دوره جدید قلمداد می شود.

همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند که دانشکاه علوم پزشکی یکی از،تخصصی ترین و در عین حال حساسترین دستگاه اجرایی کشور قلمداد می‌شود، چرا که دستگاه بزرگیست که دقیقا چهار دستگاه تخصصی مرتبط با سلامت و جان مردم را در دل خود جای داده است.

از این‌رو با لحاظ داشتن این درجه از اهمیت بایستی انتصاب مدیران ستادی آن از رئیس دانشگاه گرفته تا معاونین و مدیران و معاونین شبکه ها و روسای بیمارستان ها تخصص محور صورت پذیرد تا سیاست محور یا بدترین حالت ممکن قوم محور!

مع الاسف در دولت جدید انتصاب مدیران ستادی دانشگاه متاثر از نگاه سیاسی مترتب بر شبکه مدیرگزینی با دوز بالای نگاه قبیله سالارانه بوده که این مساله از ابتدای کار مولود حواشی جدی برای مدیریت دانشگاه شده است

در ادامه مسیر نیز بدلیل تعمیم این نگاه بر ساختار مدیریت دانشگاه علوم پزشکی ،از طریق به حاشیه بردن تخصص محوری در انتصاب مدیران شهرستان ها و روسای بیمارستان ها استمرار یافته است

مساله ای مخرب که درصورت عدم تجدید نظر در آن نمی توان خروجی به غیر از تحت شعاع قرار گرفتن آموزش، تحقیقات، بهداشت و درمان و تامین سلامت غذا و داروی مردم برای آن متصور باشیم

اخیرا و بدنبال تسری این نگاه مخرب به شیوه مدیرگزیتی شاهد انتصاب یکی از کارشناسان امور مالی و حسابداری در جایگاه معاون بهداشتی شهرستان مهران هستیم .

هرچند به ریشه فشارها بر این اتفاق کاملا غیر تخصصی واقف هستیم، اما مسولین دانشگاه باید حداقل به درجه اهمیت جایگاه بهداشت در شهرستان مهمی همچون مهران آگاهی می داشتند تا بخاطر سلامت مردم این شهرستان و جمعیت سیالی که سالیانه عازم آن می‌شود، زیر بار فشار سیاسی بیرونی برای این انتصاب نمی رفتند!

مسولینی که با زیر فشار قرار دادن رئیس ساکت دانشگاه علوم پزشکی استان سعی داشتند بنحوی خود را از زیر فشار دستان بالاتر رهایی بخشند بهتر بود مسیر دیگری را برای عمل به منویات سیاسیون انتخاب می کردند نه مسیری که در آن سلامت مردم قربانی شود.

البته از رئیس دانشگاهی که خود یک ساعت تجربه کار اجرایی در دانشگاه نداشته باشد نباید انتظار انتصاباتی غیر از این شیوه داشت ،وقتی که رئیس شبکه بهداشت شهرستان مهران یک پزشک طرحی است که به جای خدمت در حوزه درمان روستایی باید در جایگاه مدیریت شهرستان تکیه بزند ،قطعا از دریچه نگاه وی انتصاب معاون بهداشتی غیر متخصص صرفا یک رویه درست محسوب می شود.

همانگونه که بارها گفته ایم ،یک پزشک اخلاق مدار حاذق متعهد نمیتواند یک مدیر خوب باشد و این از یک اصل فلسفی تبعیت می کند که باید در نگاه مدیرگزینان لحاظ شود اما حیف که گوشی برای شنیدن وجود ندارد ! و هزینه این نشنیدن را باید فقط مردم بپردازند!

لینک کوتاه : https://www.hawarzagros.ir/?p=2947

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.